CZ-H-A-SK a Inter Ch – Q’Mona Lisa aus dem Elbe-Urstromtal – „Mona“

V současnosti s manželem Martinem jezdíme s partou majitelů a chovatelů slovenských čuvačů na vodu, na koloběžky a na běžky. Bobtaila lze zapřáhnout do koloběžky i na běžky, je to pracant, maká a táhne a hlavně si užívá společnost lidí i psů. Po dlouhém a pohodovém soužití se psy – kluky, jsme se rozhodli, že naše dlouholeté zkušenosti ze soužití s bobtailem využijeme k rozvoji chovu tohoto nádherného plemene.
Pořídili jsme si do smečky první fenku Moninku – Q’Monu Lisu  aus dem Elbe-Urstromtal. Založili chovatelskou stanici DEMABO (DEnisa MArtin bobtailové – BOhuslovových). A začal život s hormony, Moninka je typicky psí ženská „nevím co chci, ale chci to hned“.  Ve štěněčím věku nám zničila domací telefon na otevírání dveří, termostat ke kotli, který byl na zdi. Sundavala nám vše co si umanula, že se jí nelíbí, i zarážky na kliky od dveří sundala. Bobtailí kluci byli klidnější a poslušnější. Zato Moninka, ví přesně co se po ní chce, ale když jí povel omezuje na její svobodě, hlasitě nám tu poslušnost okomentuje, je prostě svá.
Moninka se stala matkou našeho prvního vrhu. A otecm byl krásný pes Zottels Devil Wears Prada. Odchovali jsme 5 krásných štěňátek Atlase, Aiolose, Aithera, Agave a Anteu.  Antea zůstala v naší chovatelské stanici DEMABO